Ми повністю заперечуємо: «Букви» про цькування співробітників

Громадське радіо

Співзасновниця видання «Букви» Катерина Рошук у коментарі Громадському радіо заперечила звинувачення колишніх колежанок та колег. Водночас у Громадського радіо є інформація про реальні випадки шантажу.

«Ми повністю заперечуємо. Ми ніколи нікого не цькували. Але я допускаю, що оцінку роботи, як «непрофесіоналізм» деякі люди могли трактувати, як особисту образу», — сказала вона.

Раніше на «Буквах» вийшла заява щодо інформації про звільнення частини команді. Керівництво заявило, що дописи у соцмережах, де йшлося про системний булінг співробітників, не є позицією редакції. Також йшлося, що автором дописів у соцмережах від імені #Букв є СММник, який нібито позичив у співвласника #Букв Петра Терентьєва 2 000 доларів у рахунок зарплатні, і не повернув 1400 доларів, як і ноутбук Apple, який подарували СММ-нику. При цьому зазначається, що видання «завжди допомагало людям, які працюють з ними, бо вважають це їхньою відповідальністю як роботодавця».

Видання пояснило, що через втрату 4% рейтингу, через який вони не увійшли у «білий список ЗМІ», керівництво запросило в ІМІ детальний аудит, на основі якого було надано оцінку #Буквам.

«Ми врахували всі зауваження ІМІ та розпочали роботу над помилками. Кожну помилку ми обговорювали в редакції. Ми підвищили вимоги до якості контенту та до СММ, робота якого – просування контенту та спілкування з авдиторією, що регулярно вказувала на помилки, але СММ не доносив вчасно інформацію до редакції», – йдеться у заяві.

У кінці заяви зазначається, що «прийняли рішення, що тепер у соцмережах ми залишаємо за собою право розмовляти з людиною зрозумілою для неї мовою», при цьому видання продовжує дотримуватися «проукраїнської позиції у редакційній політиці та під час вибору матеріалів для публікації».

Також керівництво зазначило, що нібито почало спілкуватися зі співробітниками українською мовою, але » \частина редакції принципово продовжила спілкуватися російською»:

«Ми не заперечували їхнє право вибирати мову спілкування, але були дуже здивовані бачити претензії до публікування проукраїнських матеріалів», – додали у виданні.