Стан здоров'я Саакашвілі покращується — лікарі

Громадське радіо

Грузинські медики повідомили про покращення стану здоров’я колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, хоча деякі неврологічні розлади ще потрібно вилікувати.

Про це повідомляє IPN.

«Я не можу розповісти вам подробиць, тому що це певні медичні деталі, які неетично обговорювати в широкій аудиторії. Загальна тенденція позитивна, хоча деякі неврологічні розлади залишаються, на усунення яких, звісно, потрібен час», – сказав член медичної ради, яка слідкує за здоров’ям експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі Сандро Ціскарідзе.

Щодо судового засідання у справі Саакашвілі, яке має відбутися за кілька днів, лікарі наразі не можуть передбачити, чи зможе Міхеїл Саакашвілі бути присутнім на процесі.

«Наразі це неможливо сказати. Я вже казав, що ми щодня очікуємо певних змін, тому не можна робити якісь прогнози наперед», – сказав Ціскарідзе.

Нагадаємо, експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі почав приймати їжу після переведення військовий госпіталь.

Раніше у Саакашвілі виявили ураження мозку, тому увечері 19 листопада його етапували у Горійський військовий шпиталь. До цього той перебував у реанімації після того, як Саакашвілі знепритомнів у тюремній лікарні. Раніше до нього не допускали особистого лікаря Ніку Кіпшидзе.

Колишньому президенту Грузії, громадянину України Міхеілу Саакашвілі анулювали запобіжний захід у вигляді арешту у справі про розгін мітингу у Тбілісі 7 листопада 2007 року.

Саакашвілі та Грузія

Міхеіл Саакашвілі оголосив голодування після затримання у Грузії 1 жовтня, а також оголосив себе політичним в’язнем. Потім він повідомив, що перериває співпрацю з консиліумом лікарів і не буде приймати ліків, що полегшують голодування. Вимагав перевести себе до міської лікарні.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що докладе зусиль для повернення Саакашвілі, який нині є головою Виконавчого комітету Національної ради реформ України. Проте віцепрем’єрка Грузії Тея Цулукіані заявила, що Грузія не має наміру передавати Києву Саакашвілі.

Експрезидент Грузії покинув країну у 2013 році. Проти нього на батьківщині відкрили 4 кримінальні провадження, за двома з них є вироки.

У червні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до 6 років вʼязниці за перевищення службових повноважень. Суд встановив, що у 2005 році Саакашвілі на посаді президента наказав своїм підлеглим побити члена парламенту, бізнесмена Валерія Гелашвілі.

У січні 2018 року Тбіліський міський суд також визнав Саакашвілі винним у справі «про злісне перевищення повноважень» на посаді президента Грузії та присудив йому 3 роки позбавлення волі. Суд встановив, що президент у 2009 році незаконно помилував чотирьох поліцейських, які відбували тюремний термін за вбивство працівника банку.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS