Звільнений прокурор відсудив 2 млн грн за затримку виконання рішення про поновлення на посаді

Діло

Окружний адмінсуд Києва стягує з Офісу генпрокурора 1,98 мільйона гривень середнього заробітку за час затримки виконання судового рішення про поновлення на посаді. Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на рішення від 16 листопада.

Володимир Чолан був звільнений у жовтні 2019-го, тому що не погодився пройти атестацію.

Рішенням Полтавського окружного адмінсуду від 29 травня 2020-го його поновлено на посаді й присуджено 311 тисяч гривень середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Подавалась апеляція, але рішення суду про поновлення на посаді на публічній службі виконується негайно. Втім, Офіс генпрокурора не видав наказ про поновлення на роботі.

1 березня 2021-го апеляція підтвердила рішення. Та станом на листопад звільненого прокурора все ще не поновили.

Він звернувся до суду з вимогою про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення.

Представники Офісу генпрокурора не заперечували, що судове рішення не виконують. Вони пояснювали це тим, що Чолан не подавав до Офісу генпрокурора заяви про виконання рішення чи інших виконавчих документів. Крім того, є обставини щодо несумісності посади прокурора та адвокатської діяльності позивача.

Але суд ці аргументи не прийняв, кажучи, що позивач не мусив подавати жодних заяв для виконання рішення.

Щодо несумісності, то вона може виникнути лише у випадку поновлення на посаді, чого так і не сталося. Після такого поновлення адвокат у триденний строк подає до ради адвокатів регіону заяву про зупинення адвокатської діяльності.

Відтак суд задовольнив вимоги повністю.

Сума майже 2 мільйони розрахована за період із 1 червня 2020 року по 11 грудня 2020 (11 109,74 грн х 136 днів) і за період з 12 грудня 2020 року по 16 листопада 2021 року (2 057,36 грн х 232 дні).