Військові ЗСУ показали випробування американських "Джавелінів" на полігоні

UNN

На полігоні Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів “Широкий лан” проведено інструкторсько-методичні заняття в рамках підбиття підсумків діяльності Збройних Сил України за 2021 рік. Захід відбувся у присутності Міністра оборони України Олексія Резнікова, передає УНН із посиланням на Генеральний штаб ЗСУ.

Цитата

“Ми придбали й отримали від партнерів у якості матеріально-технічної допомоги високотехнологічне озброєння, що суттєво підвищило боєздатність Збройних Сил України. Це, зокрема, розвідувально-ударні комплекси „Байрактар“ та протитанкові ракетні комплекси „Джавелін“. Враховуючи досвід бойових дій в районі проведення операції Об’єднаних сил, ми відпрацювали нову тактику їхнього застосування в бойових умовах та продемонстрували командирам бригад і полків. Ми також показали їхнє комплексне застосування в умовах ночі та поганої видимості”, — зазначив Головнокомандувач ЗС України, генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Деталі

У Генштабі повідомили, що інструкторсько-методичні заняття мають на меті опрацювати єдині погляди на організацію та проведення заходів підготовки військ (сил) у 2022 навчальному році з урахуванням іноземного досвіду та досвіду, здобутого Збройними Силами України на сході. Головнокомандувач Збройних Сил України висловив вдячність державам-партнерам за вагому матеріально-технічну допомогу і непохитну підтримку України.

Додамо

Напередодні Голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін у Facebook заявив, що українські військові використали Javelin під час ведення бою на Донбасі.

"Днями поширилась інформація щодо того, що в зоні ООС використали протитанковий ракетний комплекс Javelin. Так, це правда.

Наші воїни використали його під час ведення бою. Поки не маю права розголошувати, де це відбулося і під час яких обставин…

До речі, ми вже мали розмову з нашими американськими партнерами щодо використання Javelin".

Нагадаємо

22 листопада телеканал CNN повідомив, що Сполучені Штати розглядають можливість відправлення своїх військових радників, а також додаткового озброєння в Україну у світлі скупчення російських збройних сил поблизу українського кордону.