Україна розпочала спецоперацію на кордоні з Білоруссю

Новини.LIVE

Україна на кордоні з Білоруссю розпочала спеціальну прикордонну операцію під назвою "Полісся".

Про це інформує пресслужба Державної прикордонної служби України.

Читайте також: Росія із задоволенням віддасть Донбас Україні, – розслідувач Bellingcat

Спецоперація на кордоні з Білоруссю

Зазначається, що спецоперацію координує Держприкордонслужба, а проводиться вона спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами.

Такі заходи вживаються для нарощення охорони і захисту українського кордону задля недопущення міграційної кризи та протидії протиправній діяльності.

За словами першого заступника голови Держприкордонслужби Володимира Нікіфоренка, на кордоні з Білоруссю є імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України. Тому, додав він, правоохоронні органи спільними зусиллями вживають заходів для посилення охорони кордону на цій ділянці.

Нікіфоренко зазначив, що спецоперація розпочалася ввечері 23 листопада. Головне її завдання – не допустити перетинання нелегальними мігрантами держкордону та потрапляння на територію України.

Контроль за режимом держкордону здійснюватимуть збільшені прикордонні наряди з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

До охорони кодону залучатимуть авіацію, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження. У межах контрольованих прикордонних районів будуть виставлені пости на автомобільних дорогах, а також здійснюватиметься патрулювання основних шляхів, що ведуть до кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів у довколишніх населених пунктах.

Що відбувається на кордоні Білорусі з Польщею

8 листопада ситуація на польсько-білоруському кордоні сильно загострилася. Натовп мігрантів із Білорусі попрямував до польського кордону у супроводі силовиків. У лісі неподалік чули постріли.

Дві масштабні групи нелегальних мігрантів змогли проникнути з Білорусі на територію Польщі. Групи з декількох десятків іноземців прорвали паркани в околицях Кринків і Бяловежі.

Країни-члени Євросоюзу, до яких приєдналася Україна, зробили спільну заяву, в якій прирівняли використання міграції Білоруссю до контрабанди людей або торгівлі ними.