На північному кордоні чотири силових відомства розпочали спецоперацію

iViche

Зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів з Білорусі до України

На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спеціальна прикордонна операція «Полісся», в якій бере участь чотири силових відомства з особовим складом і технікою. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Як зазначили у ДПСУ, операція координується Держприкордонслужбою України та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами.

У прикордонній службі наголосили, що це – подальші заходи для нарощення охорони та захисту українського кордону з метою недопущення незаконних міграційних потоків та протидії протиправній діяльності. Оскільки на сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України, тому правоохоронні органи спільними зусиллями вже вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці.

«Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася», – сказав перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко.

За його словами, головне завдання – не допустити перетину нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх до України, і для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил.

Для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організовано роботу Міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на тактичному (районному) рівні утворено координаційні групи управління.

Контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

В охороні кордону активно застосовуватиметься для патрулювання і моніторингу авіація, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження.

Окрім цього, передбачене суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів відбуватимуться виставлення контрольних постів на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів в населених пунктах прикордоння.

Нагадаємо, 23 листопада зафіксовано 174 спроби нелегальних мігрантів потрапити до Польщі з території Білорусі.