«Слуги народу» ігноруватимуть телеканали Ахметова

NTA

Провладна політична сила оприлюднила спільну заяву партійців щодо телеканалів, які пов’язують з олігархом Рінатом Ахметовим.

«Протягом останніх місяців телеканали «Україна-24» і «Україна» перетворились на відверто пропагандистські «ДТЕК-24» і «Олігарх», – сказано в заяві.

У «Слузі народу» стверджують, що «збалансована участь будь-яких незалежних від олігарха політиків там неможлива».

«Коли олігарх дозволить редакціям і журналістам повернутися до роботи за загальноприйнятими стандартами журналістики, ми переглянемо своє рішення», – запевнили «слуги народу».

Водночас у політсилі зазначили, що залишаються відкритими для будь-яких медіа, які працюють незалежно, збалансовано та заради об’єктивного інформування суспільства.

Минулого тижня радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що керівні особи держави категорично відмовляються від запрошень на програму «Свобода слова Савіка Шустера» на ТРК «Україна». Він також звинуватив канал у маніпуляціях і провокаціях.

«Реальна свобода слова – це не про маніпуляції, провокації чи демонстративну ангажованість. І це точно не про стару гру за олігархічними правилами. Коли своїм у студії – комфорт, а глядачам – відбірна фейкчатина. Олігархічне телебачення – це ж лише про монопольне знущання зі слова. Тому ще раз – просто «ні», – заявив тоді Подоляк.

Представників влади запрошували на ефір присвячений темі зриву операції з затримання «вагнерівців».

Нагадаємо, що оприлюднення розслідування від Bellingcat про зірвану спецоперацію українських спецслужб щодо затримання російських бойовиків, які брали участь у війні проти України на Донбасі, а також додаткові свідчення звільненого розвідника Василя Бурби в ефірі Савіка Шустера, на думку експертів, можуть ще більше обвалити рейтинг президента України Володимира Зеленського.

Раніше незалежні міжнародні розслідувачі спробували розкрити роль президента Володимира Зеленського та голови його офісу Андрія Єрмака у справі про спецоперацію із захоплення «вагнерівців», яка, втім, зірвалася через арешт бойовиків у Білорусі.