64% американців підтримують використання військ США для захисту України від російського нападу

Вголос

Такі дані наводить у своєму дослідженні американська некомерційна організація «Чиказька рада з глобальних справ» (Chicago Council on Global Affairs).

За даними опитування Центру Лестера Крауна з питань зовнішньої політики США, яке публікується з 1974-го року, зовнішня політика знову стає актуальною частиною політичної повістки США з огляду на глобальні економічні, епідеміологічні та військові загрози. Зокрема, як стверджують автори дослідження, 64 відсотки американців хочуть аби Сполучені Штати взяли на себе провідну роль у розв'язанні найгостріших проблем у світі, включаючи зміну клімату та пандемію COVID-19.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

Крім того, така ж кількість опитаних підтримають використання американських військ для захисту таких союзників, як Тайвань та Україна в усьому світі.

Американці підтримують глобальну участь і лідерство США

Опитування Чиказької ради 2021 року зосереджується на «зовнішній політиці для середнього класу», яка захищає робочі місця і промисловість США від крадіжки інтелектуальної власності. Її проголосила адміністрація Байдена та на тому, як вона відповідає або розходиться з політичними перевагами громадськості США.


Опитування 2021 року, проведене приблизно через шість місяців після інавгурації президента Байдена, показує, що ідея зовнішньої політики для середнього класу має певний резонанс у простих американців.

Довідка

Опитування Чиказької ради проводиться кожні чотири роки з 1974 року, раз на два роки з 2002 року, а тепер і щорічно.

Визначення середнього класу

Для цього звіту автори вирішили інтерпретувати використання цього терміну адміністрацією для обговорення поглядів американців загалом. Переважна більшість американців ідентифікує себе як якийсь варіант середнього класу.

На запитання, до якого соціально-економічного класу вони належать, половина американців (48%) самовизначаються як належні до середнього класу; ще чверть (25%) стверджують, що вони належать до нижчого середнього класу, а 18% – до вищого середнього класу. Відносно небагато американців прямо ідентифікують себе як члена нижчого класу (8%) або вищого класу (2%).

Методологія

Дослідження Чиказької ради 2021 року, проєкт Центру Лестера Крауна з питань зовнішньої політики США, є останнім зусиллям із серії широкомасштабних опитувань щодо ставлення американців до зовнішньої політики США.

Опитування проводилося з 7 по 26 липня 2021 року серед репрезентативної національної вибірки з 2086 дорослих. Похибка вибірки для повної вибірки становить +/- 2,33 відсоткових пункти. Допустима похибка вища для підгруп або для позицій часткової вибірки.

Нагадаємо, як писав "Вголос", керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що РФ сконцентрувала понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів з Україною, і готується атакувати до кінця січня–початку лютого.

ІА "Вголос": НОВИНИ