Україна проводить спецоперацію на кордоні з Білоруссю

Судебно-юридическая газета

На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція «Полісся». Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Спецоперація координується ДПСУ та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами.

«Це подальші заходи для нарощення охорони та захисту українського кордону з метою недопущення міграційної кризи та протидії протиправній діяльності», - сказано в повідомленні.

Як відмітив перший заступник Голови ДПСУ Володимир Нікіфоренко, на сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України і тому правоохоронні органи спільними зусиллями вже вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці.

«Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно із взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері (РЕД: 23 листопада) вона офіційно розпочалася», - зазначив він.

Джерело фото: dpsu.gov.ua

В. Нікіфоренко додав, що головне завдання – не допустити перетинання нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну, і для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил.

Для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організовано роботу Міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на тактичному (районному) рівні утворено координаційні групи управління.

Контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

В охороні кордону активно застосовуватиметься для патрулювання і моніторингу авіація, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження.

Окрім цього, передбачене суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів відбуватимуться виставлення контрольних постів на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів у населених пунктах прикордоння.

Джерело фото: dpsu.gov.ua

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що в ЄС підписали заяву про можливе введення санкцій проти офіційного Мінська у відповідь на гібридну атаку.

Крім того, ми повідомляли, що Данілов розповів про ситуацію на кордоні Польщі та Білорусі: Україна готується до різних сценаріїв.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua, на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.