Саакашвілі вимагає створення спеціального суду для розгляду порушених проти нього справ – адвокат

ITTA

Тбілісі. 24 листопада. Інтерфакс – колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі вимагає створення спеціального суду для розгляду порушених проти нього кримінальних справ, заявив у середу після зустрічі з Саакашвілі в госпіталі в Горі адвокат Ніка Гварамія.

"Зрозуміло, що Конституція не передбачає створення спеціального суду, але, на думку Саакашвілі, можливе створення спеціального судового формату, до якого мали б довіру діюча влада і він сам", – сказав Гварамія.

За його словами, незважаючи на стан здоров’я, Саакашвілі готовий взяти участь у відкритому судовому процесі проти нього в понеділок, 29 листопада в Тбіліському міському суді.

Говорячи про здоров’я Саакашвілі, адвокат зазначив, що зусиллями лікарів фізичний відновлювальний процес почався, проте зараз на передній план виходять проблеми, пов’язані з його психологічним станом.

"Ці проблеми у Саакашвілі очевидні, вони позначаються на мові, комунікації, ході. На відміну від фізичного відновлення, ментальне відновлення проходить складно", – сказав Гварамія.

Він повідомив, що Саакашвілі написав послання своїм прихильникам, яке незабаром буде оприлюднено в соцмережах.

Громадянин України Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня. 1 жовтня його затримали в Тбілісі. Після цього Саакашвілі помістили у в’язницю в місті Руставі, де він оголосив голодування. 8 листопада його без узгодження з родичами і адвокатами перевели з в’язниці в місті Руставі в тюремну лікарню в Тбілісі (район Глдані). 20 листопада Саакашвілі перевели у військовий госпіталь в місті Горі, де він припинив голодування.

У Грузії Саакашвілі проходить у кількох кримінальних справах. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його одразу, тільки-но він перейде кордон. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а звинувачення сфальсифікованими.