Собор Святого Миколая у Києві планують відреставрувати до кінця 2021 року

depo.ua

Архітектурна пам'ятка постраждала від пожежі 3 вересня. Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на Facebook-сторінку Масі Найєма.

Сьогодні, 25 листопада, визначили підрядника, який буде виконувати протиаварійні роботи у костелі Святого Миколая.

Підрядником призначили компанію "Укрспецреставрація". Роботи виконають за 19 378 371 грн замість заявлених раніше 21 909 840 грн. Завершити планують до 31 грудня 2021 року.

Реставрація здійснюється за благодійні кошти, які жертвували українці.

Нагадаємо, що основною версією пожежі в київському костелі Святого Миколая є загоряння електропроводів всередині дерев’яного корпусу органу.

На реставрацію оздоблення костелу Святого Миколая у Києві держава виділить 148 млн грн.

За інформацією ЗМІ, костел Святого Миколая у Києві передадуть римо-католицькій громаді. Відповідне розпорядження підписав прем'єр Денис Шмигаль.

Згодом прем'єр повідомив, що серед заходів з реставрації будівлі в дорученні був пункт про ймовірне повернення будівлі римо-католицькій громаді.

У парафії Святого Миколая називають конструктивним діалог з владою щодо передачі храму релігійній спільноті і кажуть, що костел можуть передати їм уже навесні 20222 року.

У жовтні Київрада звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням передати римо-католицькій громаді, пошкоджений пожежею костел.