У МОН розповіли про максимальну «потужність» Президентського університету

Укрінформ

Про це під час презентації Президентського університету на зустрічі з журналістами сказав заступник міністра освіти та науки Ігор Гарбарук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Максимальна потужність Президентського університету - це 2,5 тисячі кращих студентів України. 120 - це перша, "золота", когорта, яка першою прийде в стіни університету", - сказав Гарбарук.

За його словами, з першого набору зі 120 осіб на кожний з напрямків університету наберуть по 20 осіб.

Освітніми напрямами університету будуть: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект; нанотехнології; аерокосмічні технології; біотехнології та науки про здоров'я; енергетичні технології; глобалізація та міжнародні комунікації.

За словами заступника міністра, окрім того, що навчання буде безкоштовним, для студентів безкоштовною буде соціальна складова.

"Повністю держава візьме на себе забезпечення і проживанням, і харчуванням, і медичне", - сказав Гарбарук.

Також не виключена контрактна форма навчання.

На території університету передбачено медичний центр, який водночас буде і університетською клінікою, на базі якої можна буде проводити наукові дослідження, навчання для студентів.

За словами Гарбарука, Президентський університет має стати "точкою перезавантаження вищої освіти", з якої мають початися ті зміни, що приведуть до більш якісних результатів для української освіти.

Також він повідомив, що однією з цілей університету буде повернення в Україну тих молодих науковців, які працюють за кордоном.

Загалом на Президентський університет, згідно з концепцією, передбачено 7,5 млрд грн, на будівництво кампусу має бути орієнтовно 4,6 млрд грн, на обладнання - 2,6 млрд грн.

Гарбарук нагадав, що в першому читанні державного бюджету на 2022 рік було передбачено 100 млн грн на реалізацію цього проєкту.

"Ми маємо велику надію, що Мінфін, наші депутати в другому читанні збільшать цю суму. Вона потрібна, щоб розпочати підготовчі роботи на цьому майданчику. Всі інші кошти будуть залучені", - сказав Гарбарук.

Серед іншого, за його словами, бізнес, IT-компанії готові долучатися до цього проєкту, втім не уточнив, хто саме.

Гарбарук також повідомив, що підготовчі роботи на майданчику мають розпочатися в грудні 2021 року.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у травні цього року під час форуму "Україна 30. Освіта і наука" підписав Указ про створення Президентського університету майбутнього. Заклад має стати інноваційним освітнім простором для підготовки фахівців з новітніх технологій.

16 червня Кабінет Міністрів схвалив концепцію реалізації проєкту «Президентський університет».

У ній передбачено, що цей проєкт має започаткувати зразкову модель інноваційного освітньо-наукового хабу шляхом створення сучасного закладу завдяки концентрації найкращих матеріальних і людських ресурсів країни.

Згідно з концепцією, університет здійснюватиме підготовку за рівнями бакалавр, магістр, MBA, MBI, доктор філософії.

Університет планують побудувати до вересня 2023 року.