У Спілці кінематографістів заявляють, що в них хочуть «віджати» Будинок кіно

Літературна газета

Як повідомляє kyiv.media, про це розповів український кінознавець та кінокритик, член Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач в інтерв’ю на YouTube-телеканалі “Титри”.
За словами кінокритика, поширюються спроби захоплення Будинку кіно у центрі Києва на вул. Саксаганського, 6.
“Будинок кіно, який є власністю Національної спілки кінематографістів України, викликає сьогодні у декого нехороші почуття, що його треба захапати. Поширюють чутки, що Спілка закрила Будинок кіно, що його треба відібрати, поки він не впав”, – заявив Сергій Тримбач і порівняв ситуацію із протизаконним захопленням квартири у власника.
Він додав, що сьогодні владою недостатньо підтримується українське кіно, зокрема кіностудія ім. О.Довженка, де виробничі потужності не дозволяють знімати фільми.
До слова, Будинок кіно на вул. Саксаганського, 6 розміщений у чотириповерховій споруді та функціонує з 1977 року. Будинок є власністю Національної спілки кінематографістів України.
Він є першим кінозалом України, де глядачі (завжди безкоштовно) мають змогу прилучитися до кращих зразків українського та світового кіномистецтва. Будинок кіно є культурним центром, в якому проводяться виставки, фестивалі та інші заходи.
Хто саме хоче відібрати будівлю, не повідомляється.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.