Відносин між ПЦУ і Моспатріархатом практично немає - Епіфаній

Тернопільська правда

Відносини між Православною Церквою України та РПЦвУ майже не підтримуються. Бажання немає з боку предстоятеля УПЦ МП митрополита Онуфрія - про це предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній сказав в інтерв’ю РБК-Україна.

«Що стосується відносин з МП як таких, то їх практично немає, ми тільки перетинаємося з митрополитом Онуфрієм на офіційних заходах, вітаємося, але спілкування на тему об’єднання немає», — сказав він.

За його словами, відсутність відносин викликана тим, що з їхнього боку, особливо з боку очільника РПЦвУ Онуфрія, немає на це ніякого бажання.

Митрополит Епіфаній нагадав, що вважає Московський патріархат «фактично останнім форпостом Путіна в Україні, тому що Путін втрачає Україну, вона рухається в Європу, в НАТО, і ми бачимо, яка зараз істерика з боку РФ. Російська Церква відіграє велику роль для країни-агресора, і тому вони намагаються її зберегти в тому вигляді, в якому вона є зараз».

Водночас, за словами митрополита, після Об’єднавчого собору Україна стала канонічною територією ПЦУ. «І МП, який називає себе Українською православною церквою, як такою є неканонічним в Україні. Також відповідно до закону вони повинні перейменуватися», — додав він.