Друковані медіа переходять на українську. Закон вступає в силу

NTA

Наприкінці цього тижня набуває чинності стаття 25 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вона регламентує використання державної мови у друкованих медіа.

Про це повідомив «Урядовий портал». З 16-го січня преса в Україні має видаватися українською мовою.

Може виходити й іншомовна версія видання, але всі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом і способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

Окрім того, розповсюдження за передплатою друкованих медіа, виданих мовами, іншими, ніж державна, допускається за умови забезпечення їх засновниками можливості передплати в Україні такого самого видання державною мовою.

«Засновники зобов’язані виготовляти, публікувати і доставляти обов’язковий примірник документів (номери (випуски) друкованих медіа) державною мовою у порядку, визначеному законом», – сказано в повідомленні.

У кожному місці розповсюдження преси друковані видання державною мовою мають складати не менше 50% назв друкованих медіа, що розповсюджуються в цьому місці.

Ці вимоги не поширюються на видання мовами Європейського Союзу та кримськотатарською мовою та до липня 2024-го року на місцеву пресу.

Нагадаємо, що сьогодні на проспекті Перемоги в Києві двоє чоловіків побили та пограбували журналіста, редактора, радіоведучого, телеведучого, актора, медіа-експерта Андрія Куликова.

Минулого тижня Печерський районний суд Києва рішенням про арешт майна колишнього президента України Петра Порошенка наклав арешт на активи двох телеканалів – «Прямий» і «5 канал».