В Україні посилюють вимоги до російськомовної преси

Вголос

Про це свідчить текст закону на сайті Ради, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з законом, друковані засоби масової інформації в Україні видаються державною мовою і можуть видаватися іншими мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів та видаватися в один день.

Поширення за підпискою друкованих ЗМІ, виданих не державною мовою, допускається за умови забезпечення їх засновниками можливості підписки в Україні такого ж видання державною мовою.

У кожному місці розповсюдження преси, друковані засоби масової інформації державною мовою повинні становити не менше 50% найменувань.

Ці положення закону наразі не поширюватимуться (до 16 липня 2024 року) на друковані ЗМІ, що видаються виключно кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою, а також іншою офіційною мовою Євросоюзу.

Нагадаємо, нещодавно у Львові чоловіка вигнали з клубу за українську позицію.

Згодом, представник клубу, у якому це відбулось, прокоментував ситуацію. Вони зазначили, що «це конфлікт навіть не на мовному ґрунті».

ІА "Вголос": НОВИНИ