МЗС домовилося з Air Astana про евакуацію українців з Казахстану

UA.NEWS

Міністерство закордонних справ (МЗС) України взаємодіє з казахстанською владою та урядами іноземних держав для захисту інтересів українців у Казахстані. Зокрема, дипломати домовилися про безкоштовне перебронювання авіаквитків для українців.

Про це зазначив речник МЗС України Олег Ніколенко, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, із проханням повернутися в Україну до посольства звернулося близько 150 громадян.

«Разом з тим, у зв’язку з поступовою стабілізацією ситуації безпеки, частина співвітчизників повідомляє про зміни своїх планів і вирішує залишатися на території Казахстану», - сказав Ніколенко.

Він також додав, що міжнародне авіасполучення з Нур-Султаном повністю відновлене, за винятком деяких рейсів європейських авіакомпаній. При цьому він повідомив, що на 13 і 16 січня заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися українці.

«Українське посольство домовилося з казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які висловлять бажання прибути в Нур-Султан для подальшого вильоту до Києва», - повідомив Ніколенко.

Спікер МЗС також додав, що дипломати домовилися з авіакомпанією Air Astana про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси з Алмати на нові рейси з Нур-Султана.

«Рекомендуємо українцям, які вважають за краще скористатися цією опцією, заздалегідь перевіряти наявність місць і дати рейсів із Нур-Султана», - підкреслив він.

Ніколенко також повідомив, що міжнародний аеропорт Астани готовий до відновлення повноцінної роботи. Про точний час відкриття аеропорту повідомлять додатково.

«Українців немає серед постраждалих або затриманих під час останніх подій у Казахстані. Посольство України підтримує регулярний зв’язок із громадянами, буде продовжувати надавати їм консульську допомогу та інформувати про можливі шляхи виїзду з країни», - додав Ніколенко.

Нагадаємо, у Казахстані з початку масових протестів правоохоронці затримали вже майже 10 тисяч осіб.

11 січня президент Касим-Жомарт Токаєв затвердив новий склад уряду країни. Він призначив заступників прем’єр-міністра і голів 16 міністерств.

Для придушення протестів і «наведення порядку» до Казахстану ввели військову місію за участі країн-членів ОДКБ. Контингент мав залишитися у країні на невизначений час. Однак 11 січня Токаєв оголосив про завершення основної місії ОДКБ й анонсував виведення військ за 2 дні.