Французька телекомпанія показала Крим частиною РФ: редакція перепросила і сказала, що це «технічна помилка»

Громадське радіо

Французький телеканал France Télévision в одному з відеосюжетів зобразив Крим як частину Росії. Редакція вибачилася, повідомивши, що ця ситуація виникла через технічну помилку.

Про це пише сайт проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з посиланням на співробітницю посольства України у Франції.

«Від імені посольства спілкувалися з редакцією. Отримала вибачення, пояснення та запевнення, що така ситуація не повториться: графічний підрядник припустився технічної помилки (відсутнє штрихування анексованого Криму та зазначення невизнання анексії міжнародною спільнотою), але це жодним чином не відображає позицію телеканалу стосовно українського Криму. На жаль, такі прикрі ситуації трапляються навіть із порядними журналістами та адекватними медіа. Зазначимо, що контент навколо української тематики на France Télévisions загалом збалансований і коректний. Продовжуємо стежити за дотриманням принципу «нульової толерантності» до перекрученого відображення тимчасово окупованого Криму у французькому публічному та медійному просторі», – йдеться у дописі.

Раніше компанія Apple виправила у своєму додатку Apple Music for Artists карту, де нині окупований Крим був зображений як частина території Росії. Також Міністерство освіти змусило видавництво «Грамота» переробити умовну позначку України у підручниках історії для 9-10 класів, бо на ній на мапі України не було Криму.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS