В Україні хочуть надати Силам спецоперацій ЗСУ нові повноваження: що відомо

Информационное сопротивление

Силам спеціальних операцій (ССО) ЗС України хочуть надати особливі повноваження розвідки. Про це можна судити з ініціативи парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який зареєстрував у Раді відповідний законопроєкт №6486, повідомляє прес-служба ВР.

У законопроекті вказано, що його ухвалення значно розширить спроможності національного спротиву через надання ССО особливих розвідувальних функцій.

Наразі ж правом на її здійснення володіють Служба зовнішньої розвідки (СЗР), Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони, розвідувальний орган Держприкордонслужби та СБУ.

Зокрема, документом пропонується розширити повноваження ССО з можливістю здійснювати спеціальну розвідку в інтересах підготовки та ведення власних спецоперацій, бойових і спеціальних дій та під час організації руху опору. У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що наразі ССО не можуть організувати спеціальні операції та організовувати рух опору без аналогічного права, адже проведення розвідувальних заходів є ключовим аспектом в організації та підготовці виконання завдань ССО за призначенням.

Крім того, ухвалення документа, відповідно до пояснювальної записки, «допоможе усунути прогалину у законодавстві щодо ведення спеціальної розвідки».

Як повідомляла група ІС, військовослужбовці тактичної групи 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго пройшли оцінювання НАТО та можуть бути залучені до Сил реагування Альянсу. Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу