Власник «112», NewsOne і ZIKа Тарас Козак володів російською нафтовою компанією — OCCRP

Детектор медіа

Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Тарас Козак через довірених осіб володів російською нафтовидобувною компанією «Пурнєфть». Про йдеться у розслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), повідомляє сайт «Слідство інфо».

За цією інформацією, бізнес Козака мав непогані обороти. У 2020 році «Пурнєфть» отримала понад 10 мільйонів доларів чистого прибутку. Пізніше Тарас Козак продав її «дочці» білоруської «Белоруснєфть», нефтяній компанії «Янгпур».

«Пурнєфть» має 69 нафтових свердловин у Росії неподалік Полярного кола. Білоруські ЗМІ оцінили угоду із купівлі цієї компанії у 50 мільйонів доларів. Цю угоду особисто обговорювали Володимир Путін та Олександр Лукашенко.

Як ідеться у розслідуванні, за російською компанією стояла фірма Brimipana Trading, зареєстрована на Британських Віргінських островах. Її власник — Олександр Кісель з Угорщини — міг виступати довіреною особою пана Козака.

Завдяки документам Pandora Papers журналісти дізналися, що Козак надав Олександрові Кіселю довіреність на кіпрську фірму Hakail Ltd, що належить депутату. АЧитати все за адресою:https://detector.media/infospace/article/195480/2022-01-11-vlasnyk-112-newsone-i-zika-taras-kozak-volodiv-rosiyskoyu-naftovoyu-kompaniieyu-occrp/