Посольство України в Казахстані: 150 українців намагаються полетіти додому

NTA

Посольство України в Казахстані домовилося із авіакомпанією Air Astana про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси із Алмати на нові рейси із Нур-Султана, який повністю поновив міжнародне авіасполучення.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко у Facebook.

За словами речника, по допомогу в поверненні на Батьківщину до українського посольства звернулися близько 150 громадян. Водночас у зв’язку із поступовою стабілізацією безпекової ситуації частина співвітчизників повідомляє про зміну своїх планів і рішення залишатися на території Казахстану.

Ніколенко розповів, що міжнародне авіасполучення із Нур-Султаном повністю відновлене, за винятком деяких рейсів європейських авіакомпаній. На 13 і 16 січня заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися наші громадяни.

Відновлюється також транспортне сполучення, зокрема залізничне, між великими казахстанськими містами.

«Українське посольство домовилося із казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які висловлять бажання прибути до Нур-Султана для подальшого вильоту до Києва. Дипломати також домовилися із авіакомпанією Air Astana про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси із Алмати на нові рейси із Нур-Султана», – зазначив речник МЗС.

Українці, які хочуть скористатися цією можливістю, повинні завчасно перевіряти наявність місць і дати рейсів із Нур-Султана.

За інформацією казахстанської сторони, міжнародний аеропорт Астани також готовий до відновлення повноцінної роботи. Про точний час відкриття аеропорту буде повідомлено додатково.

За даними міністерства, українців немає серед постраждалих або затриманих під час останніх подій у Казахстані. Посольство України підтримує регулярний зв’язок із громадянами, буде надавати їм консульську допомогу та інформувати про можливі шляхи виїзду з країни.