В Україні планують оновити підхід до військового виховання

Освіта.UA

У закладах освіти мають бути створені курси, які сформують базові військові навички. Міністерство внутрішніх справ, Міністерство освіти і науки, Міністерство оборони та Міністерство у справах ветеранів мають намір випрацювати комплексний підхід до військово-патріотичного виховання в державі.

Про це йшлося під час робочої зустрічі представників відомств, на якій представники міністерств обговорили розвиток військово-патріотичного виховання молоді в Україні, повідомляють у Департаменті комунікації МВС.

За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, з 1 січня набрав чинності закон "Про основи національного спротиву", який передбачає, що у закладах освіти мають бути створені відповідні курси, які сформують базові військові навички та багато іншого.

"Тому нам потрібно об'єднати й скоординувати зусилля для того, щоб механізм військово-патріотичного виховання дійсно працював", – зазначив Монастирський.

Своєю чергою міністр освіти та науки Сергій Шкарлет зазначив, що у закладах освіти уже існує низка ініціатив військово-патріотичного виховання, які реалізуються спільно з МВС, Міноборони та Мінветеранів. Проте, всі вони потребують систематизації.

У МВС нагадали, що в Україні з 1 січня вступили в дію положення закону "Про основи національного спротиву", ухваленого торік. Закон передбачає можливість створювати добровольчі формування територіальних громад.