Імміграційний суд США надав політичний притулок українському військовому

КИЙ-Інфо

Імміграційний суд Служби громадянства і імміграції США (USCIS) у місті Сакраменто надав військовослужбовцю політичний притулок. Про це повідомив журналіст Олексій Бобровников, який був свідком у справі — передає Кий-інфо.

Він також розказав, що рішення Імміграційного суду було ухвалене на підставі того, що українець був свідком військових злочинів, позасудових розправ та масштабних крадіжок зброї у місті Щастя та селищі Новоайдар у період вбивства там військовослужбовців Андрія Галущенка (головний позаштатний працівник оперативного підрозділу СБУ), Дмитра Жарука (старший уповноважений Головного управління Державної фіскальної служби України у Херсонській області) та Володимира Кияна (капітан Збройних сил України), які загинули у 2015 році.

За інформацією Бобровникова , політичний притулок було надано на підставі Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, а також на підставі політичної волі військовослужбовця, який намагався протидіяти корупції та контрабанді у Збройних силах України.

Троє згаданих силовиків загинули впродовж перших днів вересня 2015 року на Луганщині у зоні проведення антитерористичної операції. 2 вересня загинули Андрій Галущенко, який був керівником зведеної мобільної групи із протидії контрабанді в зоні проведення антитерористичної операції, а також Дмитро Жарук.

Мобільна група тримала оборону до прибуття підкріплення з 92-ї Окремої механізованої бригади. Проїжджаючи між селами Лопаскине та Лобачева на автомобілі Mitsubishi L200, вони підірвалися на закладеній міні. Наступного дня підірвався на «розтяжці» Володимир Киян.