РФ за політично-релігійними мотивами переслідує 130 українців, – Денісова

АСПІ

Російська Федерація за політично-релігійними мотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України. Зокрема, з них 121 особа ув'язнена.

РФ за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України. Про це повідомила уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова у середу, 12 січня.

"Зараз РФ за політично-релігійними мотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув'язненні, у тому числі 2 жінки (15 у тимчасово окупованому Криму, 106 на території Російської Федерації) та 9 осіб позбавлені права на свободу пересування. 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта 45 осіб перебувають під судом та слідством", – написала омбудсмен.

За її словами, серед ув'язнених багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники. Денісова повідомила, що у сім'ях українських політв'язнів Кремля залишилися без батьківського піклування та уваги 207 неповнолітніх дітей.

Раніше Людмила Денісова заявила, що у колоніях на території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей полонених українців катують та залишають ночувати фактично на вулиці. Більше того, бойовики вимагають із полонених українців певну суму грошей, яку потрібно щомісяця віддавати. Також ASPI news повідомляло, що, за словами Денісової, обов'язкова вакцинація чиновників та освітян порушує права українців. Примус є порушенням права громадян на добровільну імунізацію та права на працю.