Forbes присвятив статтю українським ракетним комплексам Стугна-П

Курс Украины

Український ракетний комплекс Стугна-П не менш ефективний, ніж американські Джавеліни, за нижчої вартості, — про це йдеться у статті журналіста Forbes Девіда Екса.

Журналіст пише, що ЗСУ загалом має 47 установок Javelin із США плюс невідома кількість, яку пообіцяла Естонія, та кілька сотень ракет. При цьому «українська Стугна-П видається не менш небезпечною, ніж Джавелін світового рівня, і дешевшою».

У статті Forbes сказано, що Укроборонпром розпочав постачання Стугни-П в армію у 2018 році і, за офіційними даними, лише того року передав ЗСУ понад 2500 ПТРК.

Автор статті аналізує кілька відео, які дають уявлення про ефективність Стугни-П. Останнє було опубліковано наприкінці грудня, на ньому ракетний комплекс знищує вантажівку російських бойовиків на Донбасі з відстані 5600 метрів, що «доволі далеко для таких ПТРК, як Джавелін або Стугна-П».

Журналіст Forbes зазначає, що Стугна-П «вражає», її дальність дещо перевищує дальність Джавеліна, і українські ракети також мають режим атаки зверху, але «важко сказати, чи достатньо вони точні в цьому режимі». Такий режим атаки дозволяє вражати техніку зверху, де броня найтонша.

У Генштабі ЗСУ казали, що максимальна дальність стрільби Стугни-П — 5500 метрів, вона має систему наведення по лазерному променю з автоматичним супроводом цілі по телевізійному каналу. ПТРК призначений для ураження нерухомих і рухомих цілей з різним типом броні.

Опубликовано Facebook App