Ляшко виправдався за "огидне" дитяче меню у школах та садках

Новини.LIVE

З 1 січня в українських школах і дитячих садках перейшли на харчування за оновленим меню від Євгена Клопотенка, що вкрай не сподобалося ані школярам, ані їхнім батькам. У ситуацію втрутився міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, який зазначив, що змінивши законодавчу базу, влада намагається змінити й свідомість населення - тобто привчити годувати дітей "правильно" і вдома.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: "Все бридке. Їжте самі": українців розізлила зміна харчування в школах і садках

"Читаючи коментарі, хочу сказати одне, нове шкільне меню – це не лише про менше солі та цукру, це про пріоритети здоров’я дитячого населення та про потенційно здорову націю", - написав міністр.

За його словами, діти мало рухаються, вживають забагато цукру та солі. І як наслідок, вже у підлітковому віці мають серцево-судинні захворювання та страждають ожирінням. Щоби виправити ситуацію, харчування зробили осмисленим, а не таким, яке пасуватиме будь-яким смакам.

Міністр нагадав результати статистичних даних:

7 млн дітей віком до 17 років (13,3%) страждають на ожиріння;

щороку в Україні фіксується приблизно 15,5 тис. нових випадків дитячого ожиріння.

"Можна довго обговорювати у чатах про не солодкий чай та не смачний буряк, а можна розпочати зміни вже сьогодні у своїй родині: день без солодощів, чай без цукру, різнокольорові овочі та фрукти за столом і спільні сімейні прогулянки на свіжому повітрі", - додав Ляшко.

https://www.facebook.com/viktor.liashko/posts/2533515820113860

Нове харчування в школах:

Міністерство охорони здоров'я опублікувало технологічні карти нового шкільного меню. Документи містять детальні рецепти приготування страв із зазначенням маси продуктів на одну порцію. Зокрема, вказано як приготувати зелений борщ зі шпинатом, морквяний, картопляний або сочевичний крем-суп.