Український військовослужбовець отримав політичний притулок у США як свідок злочинів у зоні АТО

АСПІ

Імміграційний суд Служби громадянства і імміграції США міста Сакраменто у Каліфорнії надав політичний притулок українському військовослужбовцю, який був свідком військових злочинів, позасудових розправ та масштабних крадіжок зброї у місті Щастя та селищі Новоайдар. Ім’я та прізвище бійця називати не можна, оскільки його рідним на батьківщині може загрожувати небезпека.

Підрозділ Міністерства внутрішньої безпеки США, який відає питанням імміграційної політики та громадянства, дозволив надати політичний притулок українському військовослужбовцю. Про це повідомив колишній журналіст програми "ТСН. Тиждень" каналу "1+1" Олексій Бобровников, інформує "Главком".

Рішення відомства було ухвалене на підставі того, що українець був свідком військових злочинів, позасудових розправ та масштабних крадіжок зброї у місті Щастя та селищі Новоайдар у період вбивства у 2015 році головного позаштатного працівника оперативного підрозділу СБУ Андрія Галущенка, старшого уповноваженого Головного управління Державної фіскальної служби України у Херсонській області Дмитра Жарука та капітана Збройних сил Володимира Кияна. Політичний притулок було надано на підставі Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, а також на підставі політичної волі військовослужбовця, який намагався протидіяти корупції та контрабанді у Збройних силах України.

Усі троє силовиків загинули впродовж перших днів вересня 2015 року у зоні проведення АТО на Луганщині. 2 вересня загинули Андрій Галущенко, який був керівником зведеної мобільної групи із протидії контрабанді в зоні проведення антитерористичної операції, а також Дмитро Жарук. Мобільна група тримала оборону до прибуття підкріплення з 92-ї Окремої механізованої бригади. Проїжджаючи між селами Лопаскине та Лобачева на автомобілі Mitsubishi L200, вони підірвалися на закладеній міні. Наступного дня підірвався на "розтяжці" Володимир Киян. Розвідувальна група, у складі якої він був, проводила перевірку території поблизу Щастя. За однією з версій, Киян намагався провести розслідування розстрілу мобільної групи, який трапився днем раніше. Сам Олексій Бобровников кілька років займається розслідуванням загибелі військовослужбовців у "сірій зоні" Донбасу. Через це йому надходили погрози, тому він змушений був покинути Україну, але продовжує розслідування, перебуваючи наразі у Німеччині.

Нагадаємо, підлітки у Вишгороді розстріляли ветерана Антитерористичної операції з батальйону "Айдар" Ігоря Корнієнка. Також ASPI news інформувало, що ветерани АТО та націонал-патріотивимагали від президента Володимира Зеленського відставки секретаря РНБОУ Олексія Данілова.