Об'їздив всю Україну: у Львові помер народний артист України Євген Федорченко

Pravdatutnews

У четвер, 13 січня, у віці 75 років помер народний артист України, актор Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові Євген Федорченко. Про це повідомила його донька, львівська журналістка Олена Федорченко.

Таточку. Як же боляче. Люблю. Про чин похорону повідомлю, — написала Олена Федорченко у Facebook.

Зазначимо, Євген Федорченко народився у 1946 році на Старосамбірщині. Закінчив диригентський факультет Самбірського культурно-освітнього училища, а пізніше Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого.

Також був художнім керівником та режисером-постановником мистецького творчого об’єднання «Ретро шлягер», актором Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Зіграв понад 100 ролей у театрі й кіно, зокрема, ключові ролі у виставах «Пані міністрова», «Візит літньої пані», «Гуцулка Ксеня», «Державна зрада», «Дама з камеліями», «Ісус, син Бога живого», «У.Б.Н. (Український буржуазний націоналіст)» та багатьох інших. Побував на гастролях у багатьох країнах світу, об'їздив всю Україну.

Вже у 1992 році отримав почесне звання Заслужений артист України, у 2006 році — Народний артист України, а 2007 — звання «Майстер сцени». Писав вірші, усмішки, п'єси. Автор книги гумору «Я так думаю!».

Нагадаємо, ранішеу столичному готелі знайшли мертвою відому адвокатку з Полтавщини.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com