Україна відновлює авіасполучення з Казахстаном

Парламент.ua

У четвер, 13 січня, відправляється в рейс перший літак з України до Казахстану після масових погромів та протестів у країні.

Про це свідчать дані на інформаційному табло київського аеропорту "Бориспіль".

В аеропорту заплановано два рейси в Нур-Султан, обидва вилітають о 21:50. Один літак авіакомпанії МАУ, інший – Air Astana.

Нагадаємо, з 1 січня влада Казахстану на 100% підвищила вартість скрапленого газу. Після цього у великих містах республікирозпочалися масові протести. Протестувальники захоплювали адміністративні будівлі, палили автівки поліцейських та навіть повалили пам'ятник колишньому президенту Нурсултанові Назарбаєву в Талдикоргані.

Президент Казахстану оголосив по всій країні надзвичайний стан та доручив уряду на пів року запровадити регулювання цін на скраплений газ, бензин та дизель.

Також Токаєв доручив запровадити державне цінове регулювання із соціально значущих продовольчих товарів, розглянути необхідність запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів для населення терміном на 180 днів.

Увечері 5 січня Токаєв звернувся до ОДКБ з проханням направити миротворців для "стабілізації ситуації в країні". Країни-члени організації пристали на прохання Токаєва і 6 січня почали відправляти силовиків до РК.

[readalso id="217566,217919"]