Українські дипломати працюють над поновленням рейсів Алмати - Київ

Укрінформ

Про це Укрінформу повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Він поінформував, що міжнародний аеропорт Алмати відновив обслуговування цивільних повітряних суден. Вже відбулися рейси до Нур-Султана та Бішкека. Найближчим часом очікується оприлюднення графіка відновлення міжнародних рейсів, зокрема до України.

«За домовленістю із українським посольством авіакомпанія Air Astana здійснює для громадян України безкоштовне перебронювання квитків на нові авіарейси із Нур-Султана або Алмати. Дипломати та авіаперевізник працюють над якнайшвидшим відновленням рейсів Алмати – Київ», - зазначив Ніколенко.

Читайте також: Протести в Казахстані вперше прокоментували в родині Назарбаєва

За його словами, українське посольство забезпечує зустріч громадян, які залізничним шляхом прибувають до Нур-Султана для подальшого вильоту до України, допомагає їм із тимчасовим місцем проживання і посадкою на рейси.

Окрім того, консульський відділ також звернувся до компетентних органів Казахстану задля видачі виїзних віз українцям, які у зв’язку із подіями перевищили 90-денний строк безвізового перебування в країні.

Речник МЗС запевнив, що у зовнішньополітичному відомстві тримають питання захисту інтересів наших громадян в Казахстані на особливому контролі.

Читайте також: У Казахстані розпочалося виведення військ ОДКБ

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинули щонайменше 30 осіб.

Заступник міністра охорони здоров'я Ажар Гініят повідомила, що понад 1 000 людей постраждали внаслідок масових протестів у Казахстані, близько 400 госпіталізовані.

На всій території країни запроваджений режим надзвичайного стану.

Читайте також: ОБСЄ закликає владу Казахстану поважати свободу ЗМІ та повернути інтернет

7 січня президент Казахстану наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.

Міністерство внутрішніх справ Казахстану 9 січня заявило про затримання 7 939 людей під час протестів.

10 січня у Казахстані було оголошено Днем жалоби.

Міністерство закордонних справ України 10 січня заявило про засудження насильства, яке спалахнуло у низці казахстанських міст та призвело до численних жертв. У зовнішньополітичному відомстві також зауважили, що взяли до уваги розгортання у Казахстані іноземних військових сил із домінуванням російського контингенту.