В Україні офіційно затвердили порядок військової підготовки громадян до національного спротиву

Український репортер

Кабінет Міністрів затвердив порядок організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву.

Про це йдеться у постанові уряду №1443 від 29 грудня 2021 року, опублікованій на Урядовому порталі.

Зокрема, у додатку до документа зазначається, що загальновійськова підготовка громадян здійснюється в мирний час та особливий період незалежно від політичних та інших вподобань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання з метою формування в суспільстві готовності до стійкого опору агресору.

Загальновійськову підготовку проходять громадяни допризовного, призовного віку, військовозобов’язані, резервісти та інші категорії громадян, які виявили бажання долучитися до національного спротиву. Загальновійськова підготовка поділяється на початкову та базову.

Початкова підготовка здійснюється з метою формування у громадян первинних загальновійськових знань та спеціальних компетентностей щодо оборонної свідомості.

Базова підготовка здійснюється з метою підготовки громадянина, здатного виконувати завдання у мирний і воєнний час у бойових умовах, та сприяння набуттю громадянами первинних знань, умінь та навичок щодо порядку поводження зі зброєю та її застосування, дій на полі бою (пересування та орієнтування на місцевості), надання домедичної допомоги, первинної психологічної допомоги (самодопомоги), поводження з саморобними вибуховими пристроями та формування стійких морально-психологічних якостей, необхідних для захисту України.

Відповідальність за організацію загальновійськової підготовки покладається на Міністерство освіти разом із Міністерством оборони (початкова підготовка). Також Міністерство оборони разом з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади організовує базову підготовку.

Початкова підготовка включається до Державного стандарту профільної середньої освіти, що реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти в закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), професійної вищої, вищої освіти та інших навчальних закладів. Базову підготовку проводить Міноборони разом із зацікавленими органами виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, волонтерськими, громадськими та спортивними організаціями.

Крім того, згідно з документом, фінансування та матеріально-технічне забезпечення загальновійськової підготовки громадян здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, видатків місцевих бюджетів, з інших не заборонених законодавством джерел.

Додати в обране 0