Харківська ескадрилья ДПСУ поповнилася новими гвинтокрилами з Франції. ФОТО та ВІДЕО

Информационное сопротивление

Нові гвинтокрили AIRBUS H125, постачання яких відбувається в рамках угоди між урядами України та Франції, сьогодні прибули в аеропорт «Харків». Дві машини поповнили авіапарк Харківської окремої авіаційної ескадрильї Держприкордонслужби, повідомляє пресцентр ДПСУ. Нагадаємо, що у рамках виконання міжурядової угоди з Францією та реалізації інвестиційного проекту МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту, Україна має поповнитися 55 новими зразками авіатехніки. З них ДПСУ отримає 24 нових вертольоти. Водночас частина льотного та технічного складу прикордонних авіаескадрилей навчалися експлуатувати та обслуговувати H125 у Франції – в Центрі підготовки Airbus.

Перші вертольоти за українсько-французьким контрактом прикордонне відомство України прийняло на озброєння у січні 2020 року. На початку експлуатації прикордонники використовували ці машини для підготовки льотного та інженерно-технічного складу, а також для моніторингу державного кордону. Зараз прикордонслужба має власних сертифікованих фахівців, в тому числі інструкторів.

На даний час прикордонне відомство України має вже 7 вертольотів Н125 французької компанії Airbus Helicopter, а загалом, в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні, ДПСУ має отримати 24 вертольоти Н125. Також триває розбудова необхідної інфраструктури для ефективного використання вертольотів в охороні кордону. Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу