Торговці людьми не отримуватимуть умовні терміни: МВС презентувало законопроект

Судебно-юридическая газета

Міністерство внутрішніх справ працює над законопроєктом, який має посилити кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. Про це розповів міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час онлайн-зустрічі з представниками Офісу з питань моніторингу та протидії торгівлі людьми США, повідомляє департамент комунікації МВС України.

«Торгівля людьми - спільний виклик для всіх правоохоронних органів нашої країни. Транснаціональні кримінальні мережі не залишають поза увагою цей вид кримінального бізнесу, який за прибутковістю поступається лише торгівлі зброєю або наркотиками», – зазначив міністр.

Також він повідомив, що МВС разом із парламентарями підготували законопроєкт, яким передбачено:

- унеможливлення отримання торговцями людьми умовного позбавлення волі, щоб зробити їхнє покарання адекватним вчиненому ними злочину; - неврахування згоди жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію під час кваліфікації дій трафікерів; - посилення покарання за торгівлю людьми у складі злочинної групи.

Очільник МВС повідомив про позитивну динаміку кримінального переслідування трафікерів. У минулому 2021 році поліцейські виявили на 10% більше фактів торгівлі людьми. До кримінальної відповідальності притягується на 15% більше торговців людьми.

Також «Судово-юридична газета» писала про торгівлю людьми в Україні: які рішення виносив ВС.

Крім того, ми розповідали, що поліція розкрила схему продажу дітей на 1,2 мільйона євро.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua, на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.