Помер колишній голова СБУ Леонід Деркач

Факты и комментарии

У народного депутата України Андрія Деркача, який потрапив під санкції у США та Україні, помер батько — колишній голова СБУ Леонід Деркач.

«Із земного життя пішов батько. Мій друг. Мій наставник. Разом з ним пішла частина світу, який завжди був поряд. Батько виріс у суворі роки війни. Саме це важке життя навчило його бути будівельником. Він завжди цінував працю людей і намагався бути справедливим. Він був творцем! Чи будував він бойовий ракетний комплекс, чи створював митну систему, й досі пам'ятав усе, що він зробив і створив; чи захищав країну, будучи офіцером КДБ; або, пройшовши шлях від молодшого лейтенанта до генерала армії, захищав Україну від зовнішніх та внутрішніх загроз… він завжди був творцем. Він був і буде прикладом. „Є така професія — Батьківщину захищати“. Це про нього. Про мого тата», — пише Андрій Деркач на телеграм-каналі.

Він повідомив, що відспівування відбудеться у неділю, 16 січня, о 12:00 у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Леоніду Деркачу було 82 роки. Службу безпеки України він очолював під час президентства Леоніда Кучми — з 1998 до 2001 року.

1970 року він закінчив фізико-технічний факультет Дніпропетровського університету за спеціальністю інженер-механік, а 1973 року — вищі курси КДБ СРСР. Працював на «Південмаші» начальником першого відділу, на підприємствах ракетної промисловості. З 1972 року — в Управлінні КДБ СРСР у Дніпропетровській області. Був заступником директора Павлоградського механічного заводу, начальником Павлоградського відділу КДБ.

Керував Державною службою України з технічного захисту інформації, був першим заступником голови СБУ, головою Держмиткому України. З 14 травня 2002 року до 25 травня 2006 року — народний депутат України 4-го скликання, висунутий виборчим блоком політичних партій «За єдину Україну».

Днями у Львові помер 75-річний Народний артист України, актор театру імені Марії Заньковецької Євген Федорченко.

Фото зі сторінки Андрія Деркача у соцмережах