Не була відома світовій науці: у Швеції віднайшли особисту печатку Пилипа Орлика

Новини.LIVE

Дослідники Державного королівського архіву Швеції знайшли особисту печатку Пилипа Орлика. Звідти раніше привезли оригінал Конституції гетьмана.

Про це розповів український історик Тарас Чухлібманцер на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Що знайшли під землею вчені у 2021 році і чому це лякає

Печатка Орлика

"Фантастична історична знахідка - на свята у Швеції віднайдено особисту печатку гетьмана Орлика! За допомогою наших дослідників у Державному Королівському архіві у Швеції щойно було віднайдено оригінальну особисту печатку з гербом "Новина" гетьмана Пилипа Орлика, яка до цього часу не була відома світовій та українській історичній науці", - написав Чухлібманцер.

Він назвав знахідку "історичною бомбою" і наголосив, що фото опубліковано вперше.

Нагадаємо, що у 2021 році, після 13 років переговорів, вдалося зі Швеції вперше привезти до України Конституцію Пилипа Орлика.

https://www.facebook.com/taras.chuhlib/posts/4687594524622053

Шокуючі факти та відкриття вчених

Легенди та міфи довкола Єгипту зачаровують та лякають водночас. Історії про мумій стали мотивами для різних хоррорів, а дослідження тіл не припиняються й досі. Щорічно з'являються нові й нові факти про правителів Єгипту.

80 % океану – все ще невивчені і недосліджені. Можливо, саме тому вчені так часто дивують нас незвичними знахідками з морського дна. Про чотири з них, які з океану дістали протягом 2021 року, розповімо зараз.

Вчені вперше показали формування ядра Землі виявили, що воно складається з інших порід, ніж частина мантії, вік якої становить 4,5 мільярда років.