"Ми отримуємо сигнали про те, що Папа Римський буде готовий здійснити візит в Україну", - Андрій Юраш

RISU

"Ми отримуємо сигнали про те, що Папа Римський буде готовий здійснити такий візит", - повідомив Українському Радіо Андрій Юраш.

"Щодо рамок, то зрозуміло, що вони продиктовані об'єктивними критеріями цього візитуПро що йдеться? Прибуваючи до країни, в якій католицький фактор є настільки важливими, де існують дві дуже потужні спільноти: греко-католицька (8-9 % від числа усього населення) та римо-католицька (складає 1-1,5%), Папа Римський бажатиме очолити богослужіння. А період від квітня до жовтня є оптимальним для того, щоби зібрати великі групи вірян для участі у богослужінні.

Коли Папа Римський, а особливо Папа Франциск, приїжджає до будь-якої країни, то підкреслює, що приїжджає до цілого суспільства. Тому масштаби цього візиту є значно ширшими, ніж формальні показники, які можуть описувати, наприклад параметри католицької громади в українському суспільстві. Це подія загальносуспільного, загальнонаціонального значення. Коли Папа приїжджає, то зустрічається не лише зі своїми вірними. Він іде до суспільних груп: упосліджених, маргіналізованих соціально-незахищених. Він хоче бачити і розуміти політику держави щодо екологічних питань.

Україна є державою, де точиться війна на східних рубежах. Ця війна породжує внутрішньо переміщених осіб, поранених, постраждалих. Папа не може не звернути уваги саме на цю проблематику, не підійти до людей, які стали жертвами війни.

Тобто головною метою візиту Папи Римського буде долучення до провадження миру в Україні, та завершення російсько-української війни", — наголосив Андрій Юраш, новопризначений Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ватикані.

Нагадаємо, вперше на формальному рівні повідомив про бажання Папи прибути в Україну минулого року архиєпископ Мечислав Мокшицький, керівник Конференції римо-католицьких єпископів в Україні. Потім, після поїздки до Ватикану, цю саму тезу оголосив українській громадськості Глава Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Святослав. Обидва єрархи говорять про можливість реалізації цього візиту саме в рамках 2022 року.