Лише з 1 по 10 травня для потреб ЗСУ надійшло понад 34 тисячі бронежилетів, 46 тисяч комплектів форми та 30 тисяч шоломів

АрміяINFORM

Під час першої фази російсько-української війни були помітні труднощі із засобами індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що одночасно мобілізовувались сотні тисяч громадян та буквально протягом тижня було розгорнуто понад сто тисяч Сил територіальної оборони.

У перші тижні російського вторгнення велику допомогу ЗСУ надавали волонтери, які дуже швидко реагували на всі потреби.

— Але наразі, на третьому місяці війни, ситуацію вже змінено. МОУ усвідомлює, що ми маємо забезпечити близько одного мільйона осіб — це регулярна армія, Сили територіальної оборони, мобілізовані, корпус резерву, запаси на оновлення та потреби інших складових сектору оборони та безпеки, — повідомила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

Для цього Міноборони активно змінює сектор безпеки і оборони зсередини. Стратегічна ставка робиться на розвиток власного виробництва. Виробники вже завантажені військовими замовленнями до кінця року. Це стосується бронежилетів, шоломів, форменного одягу і сухпайків. Є чіткий графік постачання цієї продукції.

Крім цього, щоб швидко задовольнити потреби, оборонне відомство закуповує захисне спорядження з-за кордону, шукає міжнародно-технічну допомогу.

— Наприклад, лише з 1 по 10 травня на забезпечення підрозділів ЗСУ надійшло понад 34 тисячі одиниць бронежилетів, більше ніж 46 тисяч комплектів форменого одягу та понад 30 тисяч шоломів, — підкреслила Ганна Маляр.