Нам потрібна допомога лідерів держав: Верещук про евакуацію поранених з Азовсталі

Факти ICTV

Віцепрем'єр-міністр України Ірина Верещук закликає світову спільноту долучитись до евакуації важкопоранених з Азовсталі.Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликає світову спільноту долучитись до евакуації важкопоранених з Азовсталі.

Вона наголосила, що після евакуації з заводу дітей, жінок і людей похилого віку наразі там залишилися захисники Маріуполя, серед яких половина - важкопоранені. Ввони потребують негайної медичної допомоги.
- Потрібна нова спецоперація, яка допоможе евакуювати поранених військових з Азовсталі. Місія МК Червоного Хреста та ООН готові долучитися до процесу організації евакуації. І я буду просити усю міжнародну спільноту долучитись до нього, - додала міністр.
За словами Верещук, на території комбінату може бути ще близько тисячі бійців. Там постійно тривають жорстокі бої, окупанти не припиняють спроб штурмувати Азовсталь, завдають численні авіаудари. Також була спроба наземної спецоперації. Ворог намагається знищити всіх, хто залишився в живих.
- Нам потрібна допомога лідерів держав у посередництві, щоб домовитись з Росією про гарантії, які вона має надати під час дії гуманітарного коридору. Це режим припинення вогню, місце, куди поранені будуть евакуйовані, - пояснила Верещук.
7 травня Ірина Верещук повідомила, що з Азовсталі вдалося евакуювати усіх цивільних жінок, дітей та людей похилого віку.

Але 8 травня офіцер управління розвідки полку Азов Ілля Самойленко під час пресконференції заявив, що на заводі все ще можуть залишатися мирні жителі.

Глава Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що на території Азовсталі досі може перебувати понад 100 мирних жителів України.

Джерело: Мінреінтеграції

Фото: Мінреінтеграції