Аліса з Маріуполя, яку окупанти розлучили з матір'ю, приїхала до Чернівців

АСС

Аліса прибула до Запоріжжя у колоні з евакуйованими мешканцями Маріуполя. Дитина їхала одна, бо її маму російські військові залишили у фільтраційному таборі в Мангуші. Як розповіла Злата Некрасова, коли автобус прибув, дитину із собою хотіла забрати одна з евакуйованих. Дівчина пояснила, що мама Аліси написала розписку, та попросила передати доньку родичам.

Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Суспільне.

«Я побачила за станом дівчини, яка її супроводжувала, що цій дівчині самій необхідна допомога, та те, що вони пережили… Зараз турбота про дитину – це складно. І дитину потрібно адаптувати, показати їй якусь іншу картинку, порадувати», — зазначила заступниця голови ЗОВА.

Вона розповіла, що намагалась якомога частіше проводити час із дівчинкою на дворі. Адже, за розповідями Аліси, вони з мамою не виходили на вулицю, ховаючись від бомб.

За словами Злати Некрасової, Аліса постійно ходить із наплічником: «Теж це наслідки певні. Це сьогодні я її вмовила покласти найнеобхідніше, а так вона кладе усе. Вона бере речі й каже: «А що як ми не повернемося додому».

Отримуйте новини в Telegram

Маму дівчинки звуть Вікторія і вона медик. Згідно із документами, жінка виховує доньку одна. Як пояснила заступниця голови ЗОВА, перемовини про звільнення Вікторії веде міністерка реінтеграції Ірина Верещук. Також із Запорізької ОВА направили лист із проханням допомогти до Міжнародного комітету Червоного Хреста.

«Аліса щодня просить про те, щоб ми поїхали за мамою, щоб ми звільнили маму. Дитина все розуміє. Дитина розуміє, де мама знаходиться», — каже Злата Некрасова.

10 травня до Запоріжжя приїхав рідний дядько Аліси. З ним вона вирушила до Чернівців. Як повідомила омбудсман Людмила Денісова, незабаром дівчинка зустрінеться з рідною бабусею, яка приїде з Польщі. Алісу передадуть під її опіку, як дитину, яка в умовах воєнного стану залишилась без піклування батьків.

Читайте також: Пішла до школи в Чернівцях, але сумує за морем: історія Кіри з Маріуполя