Українців можуть почати штрафувати за порушення правил світломаскування

Znaj.ua

Цей законопроект створено для усунення реальної загрози життю і безпеці.

Українців можуть почати штрафувати за порушення обмежень під час воєнного стану, це стосується недотримання світломаскування, комендантської години та інше.

У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект № 7356 щодо запровадження адміністративної відповідальності за порушення обмежень в умовах дії воєнного стану. Його завдання - усунення реальної загрози життю і безпеці осіб, а також забезпечення громадського порядку, під час воєнного стану.

Зокрема, пропонують передбачити відповідальність за порушення встановлених обмежень щодо реалізації (відпуску) лікарських засобів під час дії воєнного стану. Окрім цього хочуть запровадити адміністративну відповідальність за порушення встановлених обмежень щодо продажу алкогольних напоїв під час дії воєнного стану.

Порушення комендантської години та спеціального режиму світломаскування буде охоплюватись складом нового правопорушення за ст. 210-2 КУпАП (Порушення встановлених обмежень в умовах дії воєнного стану).

Це стосується і порушення комендантської години, що вчинено у межах прикордонної смуги (5 км. від державного кордону), буде охоплюватись новим складом за ч. 2 ст. 202 КУпАП.