Журналісти закликали відсторонити проросійських ведучих "національних телемарафонів"

Стопкор

Українські журналісти та правозахисні організації звернулися до Президента України Володимира Зеленського та міністра культури Олександра Ткаченко із закликом відсторонити ведучих “національних телемарафонів", які раніше поширювали тези російської пропаганди.

Текст звернення опублікував на своєму сайті Інститут масової інформації.

Мова йде про ведучих Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець та Анастасію Даугуле.

“Втім, у національних марафонах, включаючи іномовний канал FreeДом та інших медійних марафонів, що називають себе “національними", беруть участь телеведучі, які ще донедавна працювали на телеканалах, власниками яких були проросійські політики. Інформаційна політика цих каналів базувалася на просуванні кремлівських наративів про зовнішнє управління США Україною, “дискримінацію" російської мови, “громадянську війну" на Донбасі, правомірність загарбання росією Криму тощо", - йдеться у зверненні.

Журналісти та правозахисники вважають, що жоден з цих ведучих не визнач публічно факт багаторічного підігравання ворогу, а їх робота на “національних телемарафонах" може бути використана ними як індульгенція.

Нагадаємо, після запуску оновленого телеканалу "Рада" наприкінці 2021 року стало відомо, що більшість ведучих, які на ньому працюватимуть - колишні ведучи проросійських телеканалів державжного зрадника Медведчука.