Художник Нікіта Кадан віддав кошти з Шевченківської премії військовим та переселенцям із Маріуполя

Elle

397 тисяч гривень на допомогу Україні

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну низка лауреатів Шевченківської премії заявили, що передадуть свою винагороду на благодійні потреби. Один із лауреатів у сфері візуального мистецтва — художник Нікіта Кадан — у своєму Інстаграмі пообіцяв направити кошти низовим ініціативам, які допомагають літнім людям у Києві. Перерахування коштів зайняло два місяці, тому призначення благодійної допомоги змінилось.

За словами Нікіти Кадана, значну частину премії — 297 тис грн — він передав на потреби евакуйованих маріупольців, які зараз перебувають у Запоріжжі, у прихистку волонтерської ініціативи Halabuda. Самі волонтери теж нещодавно евакуювались із Маріуполя і тепер активно допомагають цивільним та військовим у місті. Ще 100 тис грн премії пішли на купівлю турнікетів для одного невеликого військового підрозділу. У цьому ж підрозділі від початку повномасштабної війни служить інший художник, знайомий Нікіти Кадана. Турнікети вже придбали і доставили військовим — якраз напередодні того, як підрозділ вирушив на Донеччину.

Робота Нікіти Кадана

Instagram: @halabuda_vp

Кількома тижнями раніше паризька галерея Poggi спільно з Нікітою Каданом зібрали з благодійного продажу його робіт 1300 євро та передали кошти на підтримку Музейного кризового центру. Усі кошти команда центру спрямовує на потреби музейників зі сходу та півдня України.

Відмітимо, що Шевченківська премія — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 року до Дня народження Тараса Шевченка. Цього року Шевченківську премію з візуального мистецтва розділили двоє художників — Нікіта Кадан та Тіберій Сільваші. Кожен із них отримав по 397 тис грн.