У нападі росії на Україну…винна минула українська влада та Православна Церква України, – заява синоду упц московського патріархату

Рівненські новини

Синод упц мп поскаржився президенту Володимиру Зеленському на спроби заборонити діяльність церкви і заявив, що нібито одним із приводів російського воєнного вторгнення до України стала політика п’ятого президента Петра Порошенка. Про це йдеться у заяві синоду.

Там нагадали, що упц мп “одразу засудила військову агресію Російської Федерації проти України” та закликала “вирішити конфлікт за допомогою слова, а не зброї”. У церкві висловили жаль, що спроби мирних переговорів бажаного результату не принесли.

Водночас, в упц мп стурбовані тим, що в деяких регіонах “мають місце непоодинокі випадки розпалювання ворожнечі та розбрату на релігійному ґрунті”.

Там нагадали про реєстрацію у Верховній Раді законопроєкту про заборону московського патріархату на території України та рішення влади низки територіальних громад про заборону діяльності упц мп у їхніх межах.

“Із сумом констатуємо, що всі ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства П.О. Порошенка та руйнівної ідеології так званої Православної Церкви України. Переконані, що саме така діяльність попередньої влади та ПЦУ стала однією з причин воєнного вторгнення до України”, – йдеться у заяві.

Синод звернувся до президента із проханням “втрутитися в цю непросту ситуацію, зупинити релігійну ворожнечу в українському суспільстві та вжити необхідних заходів проти беззаконних дій щодо Української Православної Церкви”.