Журналісти закликали усунути проросійських ведучих від національних телемарафонів

24 канал

Українські журналісти та правозахисники просять відсторонити від участі в національних телемарафонах ведучих, які раніше поширювали російську пропаганду, тобто підігрували ворогу.

Журналісти створили звернення до президента та міністра культури й інформаційної політики. Закликають відсторонити ведучих від ефірів національних марафонів "Єдині новини", Freedom та інших медійних марафонів, які називають себе "національними".

Читайте такожУкраїнських журналістів нагородили Пулітцерівською премією

Кого просять відсторонити

У зверненні відзначили, що ці ведучі до повномасштабного вторгнення Росії просували кремлівські наративи. Мовиться про "зовнішнє управління" США Україною, "дискримінацію" російської мови, "громадянську війну" на Донбасі тощо.

Мовиться про:

Автори ініціативи відзначили, що жоден із цих журналістів не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу. Додали, що тепер український медіапростір має шанс очиститись і запустити створення інституту репутації.

Як підписати звернення

Відтак медійники закликають Нацраду з питань телебачення і радіомовлення, Мінкультури та власників телеканалів, які беруть участь у марафонах, відсторонити цих ведучих.

Звернення вже підписали десятки журналістів, правозахисників та інших громадян України. Свій підпис поставили і деякі ведучі марафону "Єдині новини",

Звернення може підписати кожен охочий. Потрібно надіслати свої прізвище та ім’я і приналежність до медіа чи організацій на пошту [email protected] Чим раніше займались ці журналісти

Раніше Голованов, Влащенко, Мартиросян та інші працювали на ресурсах Медведчука та Мураєва. Зокрема, на каналах NewsOne, "112", ZIK та "Наш". До слова, саме ці медіа допомогли куму Путіна повернутись в українську політику.

Нагадаємо, що NewsOne транслював зустріч Медведчука та "лідерів" російських бойовиків. Також у часи Голованова на посаді генерального продюсера NewsOne планував провести ганебний телеміст з Росією "Надо поговорить".

Мартиросян був пов'язаний з Мураєвим. Спершу він працював виконавчим продюсером NewsOne, де разом з Головановим вів "Український формат". Він просував тези, мовляв, мир не настає через українську владу.

Важливо – Загинув журналіст і доброволець Олександр Махов: