Українцям пропонують статус біженця та переміщеної особи в ЄС: у чому різниця та як відрізняються гарантії

U-News

Мільйони українців, які тимчасово переїхали до ЄС, мають право як на набуття статусу біженця, так і на статус переміщеної особи. У чому різниця, які права отримує біженець та переміщений, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

У чому відмінність статусу біженця та переміщеної особи?

Також важливо відзначити, що біженець має перебувати в тій країні, де він звернувся за своїм статусом. А ось переміщена особа може без проблем пересуватися ЄС. Важливо також відзначити, як і перша, і друга група має право на соціальний захист. Обсяг допомоги, розмір виплати та умови житла, що надаються, відрізняється, залежно від країни.

У Польщі, наприклад, українцям виділяють кошти навіть для оренди квартири, у більшості ж країн можна розраховувати на ліжко-місце у спортивних залах, гуртожитках тощо.

Навіщо тоді взагалі подають на документи на статус біженця, якщо переміщена особа має майже ті самі права?

Біженцями хочуть стати ті громадяни, які фактично не планують найближчим часом повертатися до своєї країни. Тому вони готові протягом півроку чекати на перевірку всіх документів, потім отримувати документи і вже після шукати можливості працевлаштуватися.

А ось переміщені особи – ті українці, які планують повернутися до України, щойно закінчиться повномасштабна війна.

А якщо війна за рік не закінчиться, а маю статус тимчасово переміщеної особи?

За рішенням чиновників, статус переміщеного можуть продовжити, але не більше ніж на один рік (тобто в сумі в такому статусі можна перебувати два роки). Також варто зазначити, що статус переміщеної особи не позбавляє можливості попросити статус біженця.

Які гарантії можна отримати?

Загальні для статусу біженця та переміщеної особи:

Тільки для статусу переміщеного:

Тільки для статусу біженця: