Український письменник Жадан став «Людиною року» в Польщі

NTA

Польська Gazeta Wyborcza назвала українського письменника Сергія Жадана «Людиною року».

Про це повідомили на сайті видання.

«Коли ми обговорювали цьогорічного лауреата, то зрозуміли, що варто вшанувати когось з України, людину, яка бере участь у боротьбі. Список заслуг дуже довгий, його відкриває президент Володимир Зеленський, до нього входить віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук, є міські голови Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, є українські командири та дипломати, солдати та рятувальники. Україна стала землею героїв», – сказано в повідомленні.

Сергій Жадан від початку повномасштабного вторгнення залишається в Харкові, займається волонтерською діяльністю та продовжує висвітлювати українську реальність у соціальних мережах, а також у статтях та інтервʼю для західних медіа. «Він зайнявся тим, до чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, оновлення їхніх сердець, організація концертів у пристосованій до притулку станції Харківського метро. Відвідує поранених у шпиталі, бере припаси бійцям на фронті. Водночас захищає українську культуру від Росії.

Така дивовижна постать – Сергій Жадан. Наша людина року 2022», – додали експерти газети.

Сам Жадан подякував за номінацію, зробивши допис у фейсбуці:

«Дякую за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього визначення – нині всі українці, які б’ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні. І величезна подяка польському народу за підтримку та допомогу. Разом переможемо імперію зла. Всім дякую, всіх люблю. Слава Україні!».

У квітні Сергія Жадана нагородили Премією Свободи від фундації Франка Ширмахера. Грошову частину поет віддав на волонтерські потреби.

Нагадаємо, що Комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Про це свідчить відповідне звернення, яке опублікували на сайті комітету.