Сергій Жадан став "Людиною року – 2022" за версією польської Gazeta Wyborcza

Гордон

Поета, письменника і музиканта Сергія Жадана обрало "Людиною року – 2022" авторитетне польське видання Gazeta Wyborcza. Його нагородили за допомогу українській армії у війні проти Росії та волонтерську роботу, про це 13 травня написала газета.

У редакції розповіли, що кандидатами були президент України Володимир Зеленський, віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук, мери українських міст. Жадана запропонував головний редактор і знаменитий польський дисидент Адам Міхнік.

"Він не поїхав, попри те, що росіяни жорстоко бомбардують Харків, і зайнявся тим, чим і має займатися письменник під час війни: підіймати дух людей", ідеться у статті.

Газета підкреслює також його волонтерську допомогу військовим у шпиталі та організацію концертів у харківському метро, де від початку війни ховаються від бомбардувань тисячі людей.

Жадан відреагував у Facebook: "Дякую за звання. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення нині всі українці, які б'ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні. І величезна подяка польському народу за підтримку та допомогу. Разом переможемо імперію зла", написав він.