У Хмельницькому прощалися з загиблим на Сході захисником Віталієм Поліщуком

UA: Cуспільне мовлення

З 32-річним добровольцем тероборони Віталієм Поліщуком, який загинув 9 травня, сьогодні попрощалися у Хмельницькому. Віталій Поліщук до війни розвивав в Хмельницькому велосипедний спорт, був радником міського голови.

Як розповів Суспільному керівник велоклубу «Поділля-Хмельницький» Олександр Галкін, Віталій Поліщук як активіст, доклав чимало зусиль до того, аби по місту збудували велосипедні доріжки і багато місцевих жителів долучились до велоруху. В перший день повномасштабного вторгнення Росії, Віталій Поліщук долучився до лав територіальної оборони.

Від ранку біля ритуальної служби починають збиратися друзі Віталія Поліщука, з якими він розвивав велосипедний спорт. Керівник велоклубу «Поділля-Хмельницький» Олександр Галкін розповідає: із загиблим проїхали багато кілометрів на велосипедах.

«Ділили шматок хліба. Дуже чуйна людина була, порядна, надійна, з яким, я би сказав, що можна було йти в розвідку. Велика його заслуга в тому, що велоінфраструктура в Хмельницькому розвивалась останніми часами дуже стрімко», - розповідає чоловік.

Ближче до дванадцятої години біля ритуальної служби з друзів, близьких і знайомих добровольця збирається черга, яка розтягується від входу до воріт. Серед них – однокласниця Віталія Неля Швець. Жінка розповідає – у велосипедному спорті він знайшов себе.

«Я от його бачила останніх десь кілька років тому з велосипедом в місті. Бачила його таку щиру посмішку. Він радо вітався. І от відчувалось, що людина зараз на своєму місці, серед свого хорошого оточення», - згадує однокласниця загиблого.

Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок розповідає: міська влада мала гарну співпрацю з Віталієм як з велоактивістом під час будівництва велодоріжок.

«Дуже зручно було і комфортно з ним працювати. Тобто, будь-яка критика, яка була, була абсолютно конструктивною. Звичайно, що наслідком цього була якась гарна співпраця, якийсь гарний результат», - каже Василь Новачок.

Начальник служби зв’язків з громадськістю окремої бригади тероборони Олександр Севастьянов каже: Віталій Поліщук виконував бойове завдання на Сході України, і, на жаль, так сталося, що йому не пощастило, він потрапив під артилерійський обстріл.

Наприкінці прощання до присутніх звертається дружина Віталія Поліщука, депутатка Хмельницької міської ради Анастасія Ярова.

«Я хочу попросити вас, щоб смерть мого Віталіка і смерть тисяч інших воїнів, які сьогодні помирають за Україну, не були даремними. Зрозумійте, що ми повинні побудувати Україну. Не нагребеш ти всіх грошей, не сховаєшся за тим парканом. В Бучі, Ірпіні ми це бачили», - каже вона.

В останню путь, на Алею Слави, Віталія Поліщука, який в мирний час організовував в місті велозабіги, проводжає велосипедна колона.

Читайте також На фронті загинув радник Хмельницького міського голови Під Маріуполем загинув боєць з Хмельниччини Микола Полюляк Під час виконання бойового завдання загинув прикордонник з Хмельниччини

Дізнавайтеся про найважливіші новини області та України — читайте

Суспільне Поділля у соціальних мережах:

Telegram: https://t.me/suspilnepodillya

Viber: https://bit.ly/3d8376p

Facebook: https://bit.ly/3uA0Vgz