Сергій Жадан став людиною року

Elle

За версією польського видання Gazeta Wyborcza

Український письменник, поет і музикант Сергій Жадан став людиною року за версією польського видання Gazeta Wyborcza. Поряд із ним у списку кандидатів були Володимир Зеленський, Ірина Верещук, мери Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова.

«Коли ми обговорювали цьогорічного лауреата чи лауреатку, було зрозуміло, що ми повинні вшанувати когось з України, людину, яка бере участь у боротьбі... — заявили у Gazeta Wyborcza. — Україна стала землею героїв».

Видання наголошує, що Сергій Жадан відвідує поранених у госпіталі, займається волонтерством для українських бійців на фронті та сам захищає українську культуру від російської агресії.

«Він не виїхав, попри на те, що росіяни жорстоко бомбардують місто, а зайнявся тим, для чого покликані письменники під час війни: підняттям настрою людей, заспокоєнням їхніх сердець, організацією концертів у сховищі Харківського метро», — відмітили польські журналісти.

Сергій Жадан подякував Газеті Виборчій за звання людини року та польському народу за підтримку і пообіцяв перемогти «імперію зла» разом.

Нагадаємо, що Сергій Жадан став першим в історії лауреатом Премії Свободи від фонду Франка Ширрмахера.