Зеленського і Ткаченка закликали відсторонити з телемарафонів вісьмох ведучих, які просували кремлівську пропаганду, будували "мости" з Росією

Воля народу

Звернення опублікували низка українських медійних організацій і журналістів
Президента Володимира Зеленського й міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка закликали відсторонити від телемарафонів вісьмох телеведучих (https://static2.gazeta.ua/img2/cache/gallery/1087/1087731_1_w_590.jpg?v=0), які поширювали проросійську пропаганду (https://www.facebook.com/watch/?v=2251288691849188&t=0).
Звернення опублікували (https://detector.media/community/article/199161/2022-05-12-mediynyky-zaklykaly-zelenskogo-ta-tkachenka-vidstoronyty-kolyshnikh-prorosiyskykh-veduchykh-vid-natsionalnykh-marafoniv/) низка українських медійних організацій і журналістів.
Йдеться про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наталію Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець та Анастасію Даугуле.

"З початком повномасштабного наступу Російської Федерації державні, суспільні та приватні телеканали України змогли обʼєднатись, аби протистояти ворогу на інформаційному фронті. Єдині новини стали новим і унікальним досвідом, коли в час війни медіа не піддані жорсткій цензурі, а продовжують поширювати важливу для суспільства інформацію від ходу бойових дій до людських трагедій і перемог.

Втім, у телемарафонах, які позиціонуються як національні, беруть участь телеведучі, які ще донедавна працювали на телеканалах, власниками яких були проросійські політики.

Інформаційна політика цих каналів базувалася на просуванні кремлівських наративів про зовнішнє управління США Україною, "дискримінацію" російської мови, "громадянську війну" на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо.

Для цього застосовувалися різноманітні методи від фейкових слухань у Конгресі США до марафонів про "соросят", розповідей про "біолабораторії США" та навіть спроб телемостів із Росією.

Йдеться, насамперед, про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наталію Влащенко, Тетяну Гончарову та Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле.

Ми занепокоєні участю цих людей у марафонах, які покликані бути об'єднаною інформаційною зброєю проти російських фейків і пропаганди.

На фоні того, що жоден із них не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу, подальша участь цих ведучих в ефірах може бути використана ними як індульгенція", - сказано в тексті звернення.

Нацраду, МКІП і власників телеканалів, які беруть участь у нацмарафонах, закликали відсторонити цих ведучих від ефіру, забезпечити перевірку цих людей, а до цього часу дати публічну оцінку їхньої участі в марафонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ (https://gazeta.ua/articles/politics/_tamada-rosijskoyi-propagandi-rozpovili-pro-televeduchogo-kanalu-nash/1037883): Тамада російської пропаганди. Розповіли про телеведучого каналу "Наш"

"Розраховуємо на швидку реакцію представників української влади, насамперед президента України Володимира Зеленського та міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Зараз український медіапростір має шанс очиститися і запустити створення інституту репутації, щоб вберегти Україну від повторення історії в майбутньому", - сказано у зверненні.

Текст підписали:

"Інститут масової інформації"

"Детектор медіа"

"Свідомі.Медіа"

"Центр досліджень визвольного руху"

Медіарух

Дарія Гірна, журналістка UA: Суспільне мовлення

Наталя Соколенко, журналістка Українського радіо, Національна суспільна телерадіокомпанія України

Дмитро Тузов, ведучий "Радіо НВ"

Мирослава Барчук, телеведуча UA: Суспільне Мовлення

Олег Базар, LB.ua

Вадим Карп'як, журналіст

Тетяна Трощинська, "Громадське радіо"

Інститут демократії імені Пилипа Орлика

"Громадське радіо"

Ганна Хіночик, журналістка інформаційно-аналітичного порталу "Четверта влада"

Редакція журналу "Український тиждень"

"Жіночий Антикорупційний Рух"

Юрій Орловський, журналіст телеканалу "Україна 24"

Олена Кук, кореспондентка каналу "Україна"

В'ячеслав Лакомкін, кореспондент "Сьогодні"

Юлія Безбородько, платформа іномовлення України, телеканал "Дом"

Гацко Валентин, провідний фахівець аналітик Департамент стратегічного маркетингу АТ НСТУ (UA: Суспільне Мовлення)

Роман Сухан, провідний ведучий НСТУ, Суспільне

Василь Богайчик, кореспондент телеканалу "Рада"

Наталка Колтун, редакторка "Українського радіо Тернопіль"

Дмитро Пальчиков, керівник аудіонапряму в The Ukrainians Media

Ельвіна Сеітбуллаєва, кореспондентка ТРК "Україна"

Оксана Гавриш, журналістка рівненської агенції журналістських розслідувань "Четверта влада"

колектив "Львівського порталу": Андрій Котенський, Наталія Дуляба, Ольга Денисяка та Анастасія Диняк

Артем Джепко, спеціальний кореспондент телеканалу "Україна"

Яна Брензей, журналістка та ведуча програми "Вікна Новини", СТБ

Тетяна Павліченко-Кушнір, журналістка-фрілансерка

Наталія Чуловська, журналістка-фрілансерка, піарниця

Михайло Басараб, політолог, співзасновник громадянської ініціативи "Закрий пельку Кремлю"

Микола Шпира, редактор порталу itsider.com.ua

Андрій Мокроусов, видавництво й часопис "Критика"

Євген Назаренко, спеціальний кореспондент телеканалу "Україна"

Володимир Торбіч, головний редактор АЖР "Четверта влада"

Антоніна Торбіч, заступниця головреда АЖР "Четверта влада"

Марина Синьоока, спеціальна кореспондентка телеканалу "1+1"

"Рух ЧЕСНО"

Мар'яна Світящук, журналістка проєкту ЖВЛ, "1+1"

Тетяна Гаврилюк, кореспондентка каналу "Україна"

Катерина Садловська, журналістка Суспільного

Роман Онишкевич, голова ГО "Центр експертних досліджень "Тема""

Юрій Коваленко, телеоператор телеканалу "Україна"

Анна Брикова, кореспондентка каналу "Україна"

"Всіх, кому не байдуже, закликаємо підтримати звернення. Не має бути забуте те, що саме ці люди вели проти нас інформаційну війну роками, а зараз перевзулися у патріотів та намагаються зробити вигляд, що вони начебто раніше відстоювали "ліберальні цінності". Не має бути в будь-якому національному ефірі "колишніх".

Також має бути однозначною позиція проукраїнських політиків та влади: не давайте їм інтерв'ю, не ходіть та не вмикайтеся до них у ефіри.

Ваша всеядність викликає подив та несприйняття у свідомих українських громадян: чому ви надаєте індульгенцію тим, хто де-факто воював інформаційно проти нас? Чому дієте під час страшної війни за подвійними моральними стандартами?

Не виступаємо за репресії. Але чекаємо принаймні вибачень від "колишніх". Та іхнього відсторонення від ефірів, ліцензованих державою", - написала шефредакторка "Детектора медіа" Наталія Лигачова.

Теперішні ведучі телемарафонів "Єдині новини", марафону "Україна 24" та каналу іномовлення "FreeДом" інтерв'ювали прокремлівських осіб в Україні, працювали на прокремлівських телеканалах.

2019 року Голованов з підсанкційного телеканалу NewsOne обіцяв телеміст з кремлівськими пропагандистами з "Россия 1". Анонс тоді озвучував російський пропагандист Дмитро Кисельов.

Торік у лютому президент Зеленський затвердив рішення РНБО, яким заблокував діяльність телеканалів "112", NewsOne і ZIK, які пов'язані з Віктором Медведчуком.

Цьогоріч РНБО запровадила санкції проти антиукраїнського телеканалу "Наш". Перед цим петиція припинити мовлення телеканалу назбирала 25 тис. голосів.

У відповідь на заяву окремої частини журналістської спільноти щодо санкцій у вигляді відсторонення від ефірів журналістів, які до війни працювали на каналах, що належать Віктору Медведчуку, Міністерство культури та інформаційної політики України висловлює таку свою позицію:

В МКІП викликає занепокоєння те, що в ці критичні часи для України інформаційний простір країни заповнюється конфліктами всередині суспільства.

24 лютого великі медіагрупи звернулись до МКІП та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з метою об'єднатися та створити єдиний інформаційний фронт для боротьби з російською пропагандою. Однак, як бачимо, наш вдалий супротив та фактично перемога у інформаційній війні з росією говорить про те, що ідея та реалізація були досить вдалими. Це стало можливим завдяки зусиллям всіх редакторів, журналістів, ведучих, що наразі 24/7 працюють вже третій місяць єдиним фронтом.

В МКІП немає жодних ілюзій щодо внеску каналів Медведчука у теперішню війну з росією. У той же час ми глибоко переконані, що сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти. Сьогодні важливим є те, хто залишився, перейшов на сторону України та кожен день доводить свою позицію своєю сумлінною цілодобовою працею. Сьогодні нам потрібна кожна людина, кожен спеціаліст, який працює на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками. Тому вбачаємо доцільним саме зараз, під час війни, в першу чергу звертати увагу на позицію, яку прийняли зазначені у списку ведучі.

Також МКІП не може, з огляду на свої повноваження, та не вважає за доцільним втручатись в кадрову політику каналів та медіа груп.

Якщо ми не хочемо зробити щілину в нашій обороні перед росією, то ми сьогодні маємо всі виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни.

Ну то есть Сьогодні нам потрібна кожна людина, кожен спеціаліст, який працює на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками. Тому вбачаємо доцільним саме зараз, під час війни, в першу чергу звертати увагу на позицію, яку прийняли зазначені у списку ведучі.

Також МКІП не може, з огляду на свої повноваження, та не вважає за доцільним втручатись в кадрову політику каналів та медіа груп.

Якщо ми не хочемо зробити щілину в нашій обороні перед росією, то ми сьогодні маємо всі виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни".

Тобто:

Три канала вимкнути з ефіру зо всіма їхніми співробітниками - це не розпалювати ворожнечу. І не викликає в МКІПу ніякого занепокоєння:)

А прибрати з ефіру національного марафону з десяток людей, які там не мають бути за всіма морально-етичними та професійними принципами, а також з суто прагматичної мети унеможливлення повтору проросійської кон'юктури серед медіаспільноти - це розпалювати. Нуну.

И ось ще підказали смішне коллеги: "Сьогодні нам потрібна кожна людина", крім всіх тих, хто працює на Еспресо, Прямому та 5-му...

Коротше, власне, ніхто й не сподівався на іншу реакцію. Та час все розставить по своїх місцях.

Але працювати над аргументацією треба МКІПу краще... Щоб не палитися, - написала у Facebook (https://www.facebook.com/profile.php?id=100004481611680) Наталія Лігачова.

За інф.: gazeta.ua (https://gazeta.ua/articles/politics/_prosuvali-kremlivsku-propagandu-buduvali-mosti-z-rosiyeyu-zelenskogo-i-tkachenka-zaklikali-vidstoroniti-z-marafoniv-visim-veduchih/1087731)